O WTN

Celem WEŹ TO NAKRĘĆ! jest:

  • skupianie ludzi chcących zacząć swoją przygodę z filmem
  • skupianie ludzi, którzy chcą działać w ramach branży filmowej
  • skupianie ludzi poszukująch współtwórców do robienia filmów
  • sianie twórczego fermentu
  • popychanie do działania w ramach twórczości filmowej

WEŹ TO NAKRĘĆ!  powstało z czystej potrzeby i w wyniku spontanicznej akcji. Było to parę dobrych lat temu. Tomasz Sol pewnego razu stwierdził, że chce zrobić film, ale nie ma z kim. Pomyślał więc, że z pewnością musi być więcej osób takich jak on: które nie mają dużego doświadczenie ani  dostępu do środowiska filmowego i super sprzętu, ale od zawsze ich pasją był film i chcą zrobić coś w tym kierunku. 

Wydrukował więc plakaty z miejscem i celem spotkania i rozwiesił je w kilku miejscach w Warszawie. Kiedy nadszedł dzień spotkania okazało się, że przyszło sporo osób i to zdeterminowanych, żeby zrobić coś konkretnego, a jednocześnie zajawionych na punkcie robienia wideo.  I tak się zaczęło.

WEŹ TO NAKRĘĆ! jest po to, żebyś spotkał ludzi takich jak ty, którzy są zafascynowani filmem i chcą działać. W WEŹ TO NAKRĘĆ chodzi o odwagę i pasję, bo przychodzisz na spotkanie, na którym nie musisz nikogo znać. Nikt nie wymaga od Ciebie konkretnych umiejętności. Być może na codzień pracujesz jako operator, a teraz chcesz zrealizować film jako reżyser? Być może w przy okazji najbliższego zadania filmowego będziesz chciał wystąpić jako aktor, a w kolejnym będziesz już kierownikiem produkcji, dźwiękowcem? Fascynuje cię montaż filmowy? Próbowałeś robić to w domu i chciałbyś zmontować żywy materiał, którego powstanie widziałeś od początku? A może czujesz, że pisanie scenariuszy pociąga Cię najbardziej? Jeżeli teraz chcesz po prostu pomóc na planie albo w szukaniu lokacji i popatrzeć, jak powstaje reszta, to WTN też jest miejscem dla Ciebie. W WEŹ TO NAKRĘĆ! sami uczymy się wszystkiego w praktyce. A potem sami oceniamy poszczególne elementy naszej pracy. Siadamy w grupie, oglądamy nasze filmy i komentujemy oraz dajemy wskazówki. Opowiadamy o tym, co było najtrudniejsze w procesie robienia filmu, co nas zaskoczyło.

Dzielimy się doświadczeniami, uczymy się na cudzych błędach.

Poznajemy się. Współpracujemy ze sobą, dzielimy się umiejętnościami.

Każdy projekt filmowy to nowa, losowo – wybrana grupa, dzięki której realizujemy wspólne pomysły.

WEŻ TO NAKRĘC! to weekendy spędzone na planach zdjęciowych, w lokacjach, które znajdujemy sami.

WTN to miejsce, gdzie przełamujemy nasze opory i skupiamy się na robieniu rzeczy. Nie musisz nic umieć. Pasja , zaangażowanie i czas na spotkanie z grupą wystarczy

To co? Widzimy się na kolejnym spotkaniu? Wpadaj!

Co da ci udział w WEŹ TO NAKRĘĆ! ?

Poznasz fajnych ludzi z wielu środowisk.

Zobaczysz efekt swojej pracy – pięcio-, dziesięciominutowy film, a w napisach końcowych swoje nazwisko.

Nauczysz się nowych rzeczy –  od kolegów z grupy, od ludzi z pozostałych grup.

Będziesz miał szansę realizować swoje koncepcje wizualne, artystyczne, organizacyjne. Może jakiś pomysł dojrzewa w Tobie od dawna!

Poczujesz odwagę i energię, że wreszcie zaczynasz działać.

Kiedy film twojej grupy zostanie pokazany na spotkaniu, okaże się, że zrobiliście kawał dobrej roboty.

WEŹ TO NAKRĘĆ! daje Ci szansę zrobienia kilku filmów, a każdy kolejny może być coraz lepszy.

Możesz przychodzić na spotkania i wziąć udział w części kreatywnej wtedy, kiedy poczujesz się na to gotowy, albo kiedy ogarniesz czasowo.

Już wielu dawnych członków WTN teraz pracuje w branży, swoje pierwsze filmy robili właśnie w ramach WTN. Także wiesz… Przyjdź i róbmy!